2025-regnskapet til Agder Blikkenslager Service AS er klart. Pilene peker nedover.
Slik gjorde Agder Blikkenslager Service AS i Kristiansand kommune det i fjor, ifølge regnskapet.
Virksomhetens driftsinntekter går ned 19,9 prosent og beløper seg i 2025 omkring 10,5 millioner kroner.
Driftsresultatet krymper også med rundt 350.000 kroner, og ender på om lag 250.000 kroner. Resultatet før skatt er også lavere enn forrige år, rundt regnet 200.000 kroner mot cirka 550.000 kroner.
Nesten aldri vært mindre lønnsom
Agder Blikkenslager Service opererer med en driftsmargin på 2,6 prosent, lavere enn 4,8 prosent i 2024.
Agder Blikkenslager Service opererer offisielt i bransjen «takarbeid».
Marginsnittet for bransjen i Agder fylke var i 2024 på syv prosent, basert på Bedriftsrobotens analyse av 26 bedrifter.
Gjennomsnittet hittil i år er 7,9 prosent, med regnskap levert fra 28 firmaer.
Til sammenligning er snittlønnsomheten i norske bedrifter 13,3 prosent, ifølge de siste SSB-tallene. I næringen bygg og anlegg ligger gjennomsnittlig margin 4,4 prosent.
Fakta om Agder Blikkenslager Service
Agder Blikkenslager Service ble opprettet i 2017.
Terje Augland (40) er bedriftens styreleder, daglig leder og største aksjonær. Augland eier 60 prosent av aksjene. Det ble ikke tatt ut utbytte i fjor.
Firmaet er oppført med eiendeler til en verdi av 4.852.000 kroner. Av dette er 2.555.000 kroner gjeld, mens egenkapitalen er 2.297.000 kroner.
Det gir en såkalt egenkapitalandel på 47,3 prosent.
Det er høyere enn bransjesnittet i Kristiansand. Det tallet er 44,5.
Slik har denne andelen vært de siste årene:
Bransjeoversikten
Målt etter driftsinntekter er Agder Blikkenslager Service den 9. største bedriften innen sin bransje i Kristiansand kommune, nummer 17 i Agder fylke, og den 206. største på landsbasis. Det finnes 16 selskaper i samme bransje i Kristiansand.
Oversikten under viser topplisten i den aktuelle bransjen, sortert etter driftsinntekter.
Omsetning: 10.522.000
Driftsresultat: +2,6%