2025-regnskapet til Gulen Blikk og Vedlikehold AS er klare
Her er tallene til Gulen Blikk og Vedlikehold AS i Gulen kommune.
Selskapet omsatte for i underkant av 3,6 millioner kroner i 2025, som er 52,6 prosent mer enn i 2024.
Driftsresultatet var om lag 200.000 kroner, opp 91.000 kroner fra året før. Resultatet før skatt ble omtrent 150.000 kroner.
Slik er marginen
Driftsmarginen til Gulen Blikk og Vedlikehold holder seg på 5,5 prosent, det samme som i 2024.
Gulen Blikk og Vedlikehold er kategorisert innenfor bransjen «takarbeid».
Gjennomsnittlig margin i bransjen var i Vestland fylke 2,5 prosent i 2024. Det er basert på Bedriftsrobotens analyse av 43 bedrifter.
Gjennomsnittet hittil i år er 8,5 prosent, med regnskap levert fra 23 firmaer.
I norske bedrifter er snittlønnsomheten 13,3 prosent, ifølge de nyeste tallene fra SSB. I næringen bygg og anlegg er gjennomsnittlig margin 4,4 prosent.
Fakta om Gulen Blikk og Vedlikehold
Gulen Blikk og Vedlikehold ble opprettet i 2019.
Rune Larsen (60) er styreleder i selskapet, mens Eva Susann Kløvtveit (53) er både daglig leder samt bedriftens største aksjonær som eier 50 prosent av aksjene. Eierne, Eva Susann Kløvtveit (53) og RUL Invest AS, tok ikke ut utbytte i 2025.
Virksomheten har eiendeler verdt 1.977.000 kroner. Av dette er 1.640.000 kroner gjeld, og 337.000 kroner egenkapital.
Det gir en såkalt egenkapitalandel på 17 prosent.
Slik har denne andelen vært de siste årene:
Bransjeoversikten
Målt etter driftsinntekter er Gulen Blikk og Vedlikehold den 44. største bedriften innen sin bransje i Vestland fylke, og den 403. største på landsbasis. Det finnes 46 selskaper i samme bransje i Vestland.
Oversikten under viser topplisten i den aktuelle bransjen, sortert etter driftsinntekter.
Opplysningene er hentet fra sist registrerte regnskap, og vil fortløpende kunne endre seg etter hvert som nye tall kommer inn. Det betyr at listen også viser bedrifter som ennå ikke har fått godkjent 2025-tallene.
Listene tar utgangspunkt i bedrifter som er registrert med hovedkontor i Vestland. Det betyr at underavdelinger og filialer ikke vil dukke opp.
Omsetning: 3.573.000
Driftsresultat: +5,5%