Aldri før har Ingeniørfirma T. Jespersen hatt så høy omsetning som i 2025
Rekordomsetning. Ingeniørfirma T. Jespersen AS i Narvik kommune omsatte i fjor for mer enn noen gang i selskapets over ti år lange historie, viser de ferske regnskapstallene.
Ifølge regnskapet, slik presterte Ingeniørfirma T. Jespersen AS i Narvik kommune i fjor.
Bedriftens driftsinntekter øker med 16,8 prosent og stopper på rundt 43,5 millioner kroner i 2025. Aldri tidligere har firmaet hatt tilsvarende inntektsnivå.
Driftsresultatet øker med 47,8 prosent og er nå 4,9 millioner kroner. Resultatet før skatt stiger også. Det er nå 5,22 millioner kroner.
Slik er marginen
Med en driftsmargin på 11,3 prosent viser Ingeniørfirma T. Jespersen en forbedring fra 8,9 prosent i 2024.
Ifølge de nyeste tallene fra SSB ligger snittlønnsomheten i norske bedrifter på 13,3 prosent. I næringen bygg og anlegg er tilsvarende snitt 4,4 prosent.
Fakta om Ingeniørfirma T. Jespersen
Ingeniørfirma T. Jespersen ble etablert i 2001.
Styreleder i selskapet er Kenneth Jespersen (71) mens Jorunn Jespersen (45) fungerer som daglig leder. 3J Holding AS er største aksjonær med 80 prosent eierskap av bedriften. Det ble ikke tatt ut utbytte i fjor.
Firmaet er oppført med eiendeler til en verdi av 23.564.000 kroner. Av dette er 13.827.000 kroner gjeld, mens egenkapitalen er 9.736.000 kroner.
Det gir en såkalt egenkapitalandel på 41,3 prosent.
Slik har denne andelen vært de siste årene:
Bransjeoversikten
Målt etter driftsinntekter er Ingeniørfirma T. Jespersen den største bedriften innen sin bransje i Nordland fylke, og den 60. største på landsbasis. Det finnes fem selskaper i samme bransje i Nordland.
Oversikten under viser topplisten i den aktuelle bransjen, sortert etter driftsinntekter.
Opplysningene er hentet fra sist registrerte regnskap, og vil fortløpende kunne endre seg etter hvert som nye tall kommer inn. Det betyr at listen også viser bedrifter som ennå ikke har fått godkjent 2025-tallene.
Listene tar utgangspunkt i bedrifter som er registrert med hovedkontor i Nordland. Det betyr at underavdelinger og filialer ikke vil dukke opp.
Omsetning: 43.581.000
Driftsresultat: +11,3%