Eksplosiv økning i inntektene for Nantak AS
Slik gjorde Nantak AS i Oslo kommune det i fjor, ifølge regnskapet.
Bedriftens driftsinntekter er i overkant av 6,4 millioner kroner i 2025. Dette er firmaets høyeste driftsinntekter noensinne.
Driftsresultatet går fra et underskudd på rundt 100.000 kroner til 67.000 kroner i pluss. Resultatet før skatt er 60.000 kroner. Det er en økning på omkring 200.000 kroner.
Aldri vært mer lønnsom
Nantak har økt driftsmarginen til én prosent, opp fra minus 8,1 prosent i 2024.
Offisielt tilhører Nantak bransjen «takarbeid».
I 2024 lå gjennomsnittsmarginen for bransjen i Oslo fylke på 7,6 prosent, ifølge Bedriftsrobotens analyse av 21 bedrifter.
Til sammenligning er snittlønnsomheten i norske bedrifter 13,3 prosent, ifølge de siste SSB-tallene. I næringen bygg og anlegg ligger gjennomsnittet på 4,4 prosent.
Fakta om Nantak
Nantak ble etablert i 2020.
Simonas Mikelis (44) er styreleder i selskapet, mens Marius Rupslaukis (33) er både daglig leder samt bedriftens største aksjonær som eier 50 prosent av aksjene. Det ble ikke tatt ut utbytte i fjor.
Virksomheten er bokført med eierandeler til en verdi av 1.733.000 kroner. Gjelden er 1.778.000 kroner, noe som altså er høyere enn selskapsverdi. Det betyr en såkalt negativ egenkapital på minus 45.000 kroner.
Egenkapitalandelen blir da på minus 2,6 prosent.
Slik har denne andelen vært de siste årene:
Bransjeoversikten
Målt etter driftsinntekter er Nantak den 23. største bedriften innen sin bransje i Oslo kommune, nummer 23 i Oslo fylke, og den 298. største på landsbasis. Det finnes 28 selskaper i samme bransje i Oslo.
Oversikten under viser topplisten i den aktuelle bransjen, sortert etter driftsinntekter.
Omsetning: 6.415.000
Driftsresultat: +1%