Pilene peker nedover for GK Norge Utleie AS
GK Norge Utleie AS i Oslo kommune har offentliggjort sine regnskapstall for i fjor.
Virksomheten står bokført med 106 millioner kroner i driftsinntekter i 2025, en nedgang på 0,1 prosent fra 2024.
Driftsresultatet gikk fra i overkant av 1,4 millioner kroner i pluss til rundt regnet 1,4 millioner kroner i underskudd. Resultatet før skatt er omkring 1,2 millioner kroner i minus. Det er en nedgang på i underkant av 2,8 millioner kroner.
Nesten aldri vært mindre lønnsom
Med et underskudd ender driftsmarginen på minus 1,3 prosent, under nivået på 1,4 prosent i 2024.
GK Norge Utleie er klassifisert innenfor bransjen «ventilasjonsarbeid».
Marginsnittet for bransjen i Oslo fylke var i 2024 på 3,3 prosent, ifølge Bedriftsrobotens analyse av 23 bedrifter.
Gjennomsnittet hittil i år er 2,1 prosent, med regnskap levert fra tolv firmaer.
Ifølge de nyeste tallene fra SSB ligger snittlønnsomheten i norske bedrifter på 13,3 prosent. I næringen bygg og anlegg er den tilsvarende marginen 4,4 prosent.
Fakta om GK Norge Utleie
GK Norge Utleie ble opprettet i 2020.
Styreleder er Kim Robert Lisø (57). Aksjene eies i sin helhet av GK Norge AS. Det finnes ikke informasjon om hvem som er den daglige lederen. Det ble ikke tatt ut utbytte i fjor.
Virksomheten har eiendeler verdt 3.330.000 kroner. Av dette er 2.361.000 kroner gjeld, og 969.000 kroner egenkapital.
Det gir en såkalt egenkapitalandel på 29,1 prosent.
Slik har denne andelen vært de siste årene:
Bransjeoversikten
Målt etter driftsinntekter er GK Norge Utleie den 7. største bedriften innen sin bransje i Oslo kommune, nummer syv i Oslo fylke, og den 22. største på landsbasis. Det finnes 28 selskaper i samme bransje i Oslo.
Oversikten under viser topplisten i den aktuelle bransjen, sortert etter driftsinntekter.
Omsetning: 106.228.000
Driftsresultat: -1,3%